usługi webhostingowe • domeny internetowe rejestracja • tanie serwery • CMS - strony WWW • e-marketing • e-commerce
Email Drukuj

Data center - wydajny, niezawodny i bezpieczeny hosting

Hosting - usługa polegająca na udostępnieniu zasobów serwerowni oraz wynajmie wirtualnej platformy systemowej. W ramach usługi możesz otrzymać dostęp do środowiska systemu operacyjnego o określonych parametrach, dostęp do sieci, zasilanie, wsparcie administratorów, itd... Krótko mówiąc hosting jest usługą polegającą na umieszczeniu stron www lub aplikacji internetowych na serwerze oraz na utrzymywaniu skrzynek pocztowych.

ANET.PL oferuje swoim Klientom najnowsze rozwiązania w dziedzinie nowoczesnych systemów hostingowych, zapewniając szybkie i niezawodne funkcjonowanie każdego internetowego projektu. Począwszy od wymagań sprzętowych i technologicznych, a kończąc na autorskich aplikacjach programistycznych oferta usług hostingowych ANET.PL jest konstruowana tak, aby każdy mógł w pełni wykorzystać możliwości internetowych kanałów przekazu i wymiany informacji.

Przyjazny w obsłudze panel administracyjny i zaawansowane narzędzia zarządzania usługami nie sprawiają kłopotu nawet mniej doświadczonym użytkownikom, ułatwiając konfigurację i wprowadzanie zmian w dowolnym dla siebie czasie. Wydajne łącza zapewniające szybką transmisję, wielostopniowy system bezpieczeństwa danych, stały nadzór i pomoc techniczna - to tylko niektóre elementy mające na celu zagwarantowanie naszym Klientom wysokiej jakości współpracy.

Porównaj naszą ofertę, wybierz optymalne dla siebie rozwiązanie - warto wybić się ponad przeciętność.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze hostingu, bądź serwera wirtualnego?

Ilość domen, oraz subdomen
Warto wybrać taką usługę, aby nawet w przypadku posiadania tylko jednej domeny, użytkownik miał możliwość założenia minimum kilku subdomen dla danej domeny. Taka sytuacja nie ogranicza ewentualnego rozwoju witryny internetowej. Warto również, aby Twój serwer obsługiwał przynajmniej kilka domen. W zależności od dostawcy danej usługi - hosting/serwery wirtualne umożliwiają utrzymanie od jednej poprzez kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt, aż do nieograniczonej ilości domen.

Powierzchnia
Serwery wirtualne przeznaczone są na wykorzystanie pod stronę www, pocztę oraz FTP. Warto zatem zdecydować się na hosting/serwer wirtualny zapewniający odpowiednią powierzchnię, gdyż nie będzie to ograniczać rozwoju Twojej firmy.

Transfer
Transfer, czyli ilość danych przesyłana do i z serwera. 1 GB transferu to średnio 3-5 tys. wizyt miesięcznie. Do transferu wliczany jest ruch ze wszystkich usług: www, poczta, ftp itp.
Nie wlicza się natomiast ruchu generowanego pomiędzy bazą danych, a stroną.
Wszystko zależy od tego jaki ruch planujesz na swojej stronie, bądź stronach internetowych.
W praktyce na kilka stron internetowych wystarcza ok. 20GB transferu. Jeżeli stron jest kilkanaście, lub kilkadziesiąt trzeba juz pomyśleć o transferze ok 30-40GB.
Są również przypadki że jedna strona, bardzo często odwiedzana przez internautów będzie generować transfer na poziomie 40GB / m-c i więcej, jednak nie zdarza się to zbyt często.
Na rynku możesz znaleźć oferty z transferem kilkaset GB / m-c, lub tzw. nielimitowanym transferem - ale nie daj się nabrać. Firmy oferujące tego typu usługi w większości przypadków mają wykupione serwery w Stanach Zjednoczonych, jakie to niesie za sobą konsekwencje - o tym poniżej.
Zastanów się ile naprawdę potrzebujesz. Wybierz elastyczną ofertę, zapytaj swojego dostawcę, czy istnieje możliwość dokupienia samego transferu w przypadku przekroczenia limitu.

Bazy danych
Aplikacje, które umożliwiają stworzenie dynamicznej witryny, przez co bezpośrednio wpływają na atrakcyjność serwisu.By nie ograniczać rozwoju serwisu, warto by dana usługa stwarzała możliwość wykorzystania kilku baz danych (MySQL, PostgreSQL).

Ilość kont pocztowych
W zależności od potrzeb. Pamiętaj jednak, że im więcej kont pocztowych w Twojej domenie, tym większe możliwości rozwoju witryny internetowej. Dlatego też najlepiej poszukaj oferty na serwery wirtualne, gdzie ilość kont pocztowych w danej domenie będzie dostatecznie duża.

Skaner antywirusowy
Zanim złożysz zamówienie - zapytaj swojego przyszłego dostawcę, czy poczta jest zabezpieczona przez skaner antywirusowy.

Obsługa PHP, CGI, Perl, Python, Bash
Języki programowania wpływające na atrakcyjność witryny internetowej. Właściwie jest to już standard i większość dostawców w Polsce obsługuje podane języki programowania.

Sklep internetowy, BIP - (biuletyn informacji publicznej)
Jeżeli zamierzasz prowadzić działalność handlową w internecie - dowiedz się czy Twój dostawca posiada w ofercie sklep internetowy. Ewentualnie, czy istnieje możliwość zainstalowania zewnętrznego sklepu np. osCommerce.

Narzędzia administracyjne, oraz bezpłatny okres testowy.
Aby poznać narzędzia administracyjne oferowane przez danego Providera, najlepiej złóż zamówienie testowe na daną usługę. Jeżeli wybrana przez Ciebie firma nie oferuje takiej możliwości, najlepiej od razu poszukaj innej. W tym momencie na rynku jest kilkadziesiąt firm, gdzie możesz przed kupnem przetestować wybrany hosting bądź serwer wirtualny Ważne, żebyś nie musiał z każdą drobną rzeczą np. założenie nowego konta pocztowego, kontaktować się z administratorami serwera. Im większe możliwości samodzielnego działania w oparciu o proste mechanizmy, tym lepiej dla Ciebie.

Sprawdź gdzie stoją serwery.
Jeżeli zależy Ci na Twoim wizerunku, bądź wizerunku Twojej firmy, dowiedz się, czy serwery stoją w Polsce, czy też Krajach Europy Zachodniej, bądź Stanach Zjednoczonych.
Serwery utrzymywane w Centrach Danych w Stanach Zjednoczonych są pozornie tańsze, aniżeli bliźniacze serwery utrzymywane w Polsce. Jednak Centra Danych poza granicami naszego kraju, są często obarczone dużym stopniem ryzyka awarii, utraty danych itp.
Zastanów się, czy stać Cię na takie ryzyko!
Usługi hostingowe świadczone w oparciu o polskie serwery gwarantują Ci bezpieczeństwo, jakość, oraz możliwości, których często nie posiadają serwery poza granicami naszego kraju.

 

wyszukaj potrzebne informacje:

pakiet usług internetowych

nie masz strony www

Nie masz strony internetowej?
Napisz do nas
.
Rejestracja domeny internetowej, wykonanie projektu strony internetowej oraz jej utrzymanie na naszych serwerach już od 499 PLN.

więcej...

obniżenie kosztów strony WWW

wyskoie koszty www

Oferujemy utrzymanie Twojego serwisu WWW na naszych serwerach już od 110 PLN oraz najtańsze na rynku odnowienia domen.

więcej...

reklama w Internecie, audyt SEO

google

Zamów bezpłatny raport z pozycjonowania Twojej strony WWW  - audyt SEO. Raport w twojej skrzynce w ciągu 48h od wysłania formularza.

więcej...