usługi webhostingowe • domeny internetowe rejestracja • tanie serwery • CMS - strony WWW • e-marketing • e-commerce
Email Drukuj

Rejestracja domen internetowych

Nie obawiaj się procesu rejestracji domeny. Dopóki nie klikniesz „zarejestruj domenę” – domena nie zostanie zarejestrowana, a dokładniej mówiąc: zostanie "zarezerwowana". Dopiero opłacenie wniosku rejestracyjnego skutkuje zarejestrowaniem domeny.

Jeśli potrzebujesz wsparcia przy rejestracji domeny, zadzwoń do nas, a poprowadzimy Cię przez cały ten proces, aż do zarejestrowania domeny.

Rejestracja domen polskich .pl lub .com.pl oraz domen funkcjonalnych i regionalnych, domen europejskich .eu, domen globalnych (między innymi: .com .net .name .org .biz .info). Pełen wykaz rejestrowanych domen i ich cen w zakładce Domeny -> Cennik domen.

Wpisz poniżej w przeglądarce dostępności domen - nazwę wybranej domeny bez znaku www. Wyszukiwarka wskaże Ci, czy wybrana domena jest już zarejestrowana, czy jest wolna.

Domeny z wszystkimi oferowanymi rozszerzeniami (np. .pl, .eu) zostaną umieszczone w tabeli wraz z zaznaczeniem ich dostępności.

Oznacz pola wyboru obok domen, które chciałbyś zarejestrować i kliknij dalej.

Pojawi się okno logowania, gdzie należy wpisać swój login i hasło, jeśli jesteś już zarejestrowanym użytkownikiem naszego systemu rejestracji domen lub jeśli jesteś nowym klientem – kliknij załóż konto i utwórz swój login i hasło.

Jak wybrać nazwę domeny?

Nazwa domeny powinna być starannie przemyślana, najlepiej aby kojarzyła się bezpośrednio z Tobą, nazwą Twojej firmy lub typem działalności, jaką prowadzisz. Należy pamiętać, że domena jest wartością unikalną i nie istnieją dwie identyczne domeny, wiec pośpiech przy ich rejestracji jest wskazany (obowiązuje zasada pierwszeństwa). Jeśli wybrana nazwa jest już zajęta, zawsze można sprawdzić pożądaną nazwę z innymi końcówkami (tzw. rozszerzeniami). Przykładowo, jeżeli domena firma.pl jest zajęta, być może firma.com, firma.eu, firma.com.pl, lub domena z innym rozszerzeniem jest wolna.

Jakie dokumenty przygotować do zarejestrowania domeny?

Właścicielem domeny może być osoba fizyczna lub firma, lecz każdorazowo należy przedstawić szczegółowe dane przyszłego właściciela domeny. Regułą na świecie jest to, że właścicielem domeny nie może być osoba anonimowa.

Osoba pierwszy raz rejestrująca domenę powinna przygotować swój dowód osobisty (jeśli osoba fizyczna) lub dokumenty prawne przedsiębiorstwa/instytucji (jeśli firma). Ważne, aby przy rejestracji podać właściwy adres mailowy, ponieważ korespondencja pomiędzy właścicielem domeny, a jej registrantem odbywa się wyłącznie za pomocą poczty mailowej, i to zarówno w trakcie procesu rejestracji, jak i w przyszłych latach, przy corocznym odnawianiu domeny.

Jakie są zasady tworzenia nazwy domeny?

1.    Nie można rejestrować domen będących jednocześnie nazwą usługi sieciowej, np. WWW, http, ftp.
2.    Minimalna liczba znaków wynosi:
-  dla domen polskich: 1
-  dla domen europejskich: 2
-  dla domen globalnych: 3
3.    Maksymalna liczba znaków wynosi:
-    dla domen z końcówką .biz: 24
-    dla pozostałych domen: 63.
4.    Nazwa domeny polskiej i europejskiej może składać się z:
-    liter, w tym polskich znaków
-    cyfr
-    znaku myślnika (nie może on jednak występować na początku, końcu oraz równocześnie na 3 i 4 pozycji w nazwie domeny).
5.    Nazwa domeny globalnej może składać się z:
-    liter, bez polskich znaków;
-    cyfr
-    znaku myślnika (nie może on występować na początku oraz na końcu nazwy domeny).