usługi webhostingowe • domeny internetowe rejestracja • tanie serwery • CMS - strony WWW • e-marketing • e-commerce
Email Drukuj

Transfer domen, parking domen

Transfer domenTransfer - przeniesienie obsługi domeny od jednego rejestratora do drugiego. NASK występuje tu również jako rejestrator. Transfer dokonany na stronie www.anet.pl polega na przeniesieniu domeny pod opiekę ANET.PL. Dokonywany jest tylko i wyłącznie na skutek złożenia wniosku do rejestratora aktualnie zarządzającego domeną.
W przypadku utrzymania domeny u Partnera NASK wiąże się z prośbą o wydanie kodów authinfo uprawniających nowego rejestratora do przejęcia domeny do swojego systemu. Transfery z NASK powinny być zgłaszane w formie pisemnej i wysyłane faxem do NASK. Zgłoszenie chęci uzyskania kodów authinfo do swoich domen od Partnera NASK abonent zgłasza do obecnego rejestratora zarządzającego domenami w sposób właściwy wskazany przez tego rejestratora. Najczęściej jest to poczta elektroniczna.

Transferu domeny można dokonać w każdej chwili. Formularz transferu z NASK należy złożyć (mając uregulowane wszystkie płatności na rzecz obecnego rejestratora):

- najwcześniej 21 dni po dacie rejestracji domeny lub początku nowego okresu rozliczeniowego,
- nie później niż 24 dni przed końcem okresu rozliczeniowego.

Po pomyślnym przeprowadzeniu transferu wszystkie czynności związane z obsługą domeny będą dokonywane w ANET.PL - zmiany delegacji domeny, zmiany danych właścicieli domeny itp. Wszystkie te czynności mogą Państwo dokonać bezpośrednio z panelu administracyjnego na naszej stronie w zakładce logowanie.

Dodatkową korzyścią będzie z pewnością również znacznie niższy koszt utrzymania domeny w kolejnych latach - opłata za przedłużenie domeny zgodna z cennikiem ANET.PL jest jedyną opłatą jaką będą Państwo ponosić w związku z utrzymaniem nazwy domenowej.

Transfer domen od każdego rejestratora dokonywany jest bezpłatnie. Procedura transferu domeny jest bezpieczna - transfer nie powoduje przerwy w funkcjonowaniu zawartości strony oraz poczty.

Proces transferu domeny:

Po wypełnieniu na stronie anet.pl wniosku o transfer domeny otrzymają Państwo e-mailem informację potwierdzającą zgłoszenie domeny do systemu NASK. Wraz z informacją dostarczone zostanie "Pełnomocnictwo do wyłącznego reprezentowania abonenta przed NASK". Pełnomocnictwo należy tego samego dnia przesłać do NASK na numer faxu 22 523 13 01. NASK rozstrzyga wyłącznie zgłoszenia dla których pełnomocnictwo otrzyma tego samego dnia - w innym przypadku konieczne będzie ponowne przesłanie wniosku ze strony anet.pl. Po pozytywnym rozpatrzeniu przez NASK wniosku o transfer domeny wybranemu przez Abonenta Partnerowi zostanie udostępniona możliwość dokonania transferu.

W momencie zainicjowania transferu przez Partnera na adres e-mail Abonenta, podany we wniosku, zostanie wysłana wiadomość z linkiem, którego użycie pozwoli na zakończenie procedury i prze-transferowanie nazwy domeny do wskazanego Podmiotu.

Uwaga: w przypadku transferu domeny konieczne jest podanie tych samych danych, które figurują w bazie whois NASK.

Na 3 tygodnie przed upływem abonamentu domeny zostanie do Państwa przesłana faktura za kolejny okres rozliczeniowy.

Domeną zarejestrowaną przez ANET.PL mogą Państwo dowolnie zarządzać poprzez panel administracyjny. Możliwe jest miedzy innymi:

  • zmiana danych kontaktowych,
  • zmiana danych właściciela domeny,
  • zmiana nameserverów (adresy DNS usługodawcy, u którego utrzymują Państwo stronę oraz pocztę),
  • przeniesienie domeny do innego registra (np. NASK).
Parking domenParking domen ma za zadanie dać Państwu możliwość zarezerwowania dla Siebie nazwy bez konieczności dokonywania od razu zakupu serwera i umieszczania na nim strony WWW. Skorzystanie z tej usługi jest bezpłatne i wiąże się tylko z opłatą za rejestrację domeny. Aby zarezerwować domenę, należy skorzystać z formularza w zakładce rejestrator domen.

Do czasu podjęcia konkretnej decyzji względem domeny będziemy ją bezpłatnie utrzymywać na naszych serwerach.
 

wyszukaj potrzebne informacje:

obniżenie kosztów strony WWW

wyskoie koszty www

Oferujemy utrzymanie Twojego serwisu WWW na naszych serwerach już od 110 PLN oraz najtańsze na rynku odnowienia domen.

więcej...

reklama w Internecie, audyt SEO

google

Zamów bezpłatny raport z pozycjonowania Twojej strony WWW  - audyt SEO. Raport w twojej skrzynce w ciągu 48h od wysłania formularza.

więcej...